Kočky mají přirozenou tendenci škrábat. V jejich přirozeném prostředí k tomu využívají například stromy. Škrábání je pro ně velmi důležité a to z toho důvodu, aby udržely svoje drápky stále v dobré kondici a tímto způsobem si udržují schopnost chytat kořist a nebo se bránit.

Jejich škrabací pud má však i jiné opodstatnění.

Značení teritoria
Drápky kočiček obsahují feromony, které kočky uvolňují při škrábání. Tímto způsobem si označují své území a komunikují s ostatními kočkami.

Stahování svalů
Škrábání pomáhá kočkám procvičovat svaly v zadní části těla, což je pro ně velmi důležité a to především kvůli pohybu a koordinaci, které jsou pro kočku klíčové. Pomáhají jim totiž při běhu, skákání a v dalších pohybech především pro lov a přežití. Kočky jsou predátoři a lov je pro ně přirozenou činností a proto jsou silné svaly v zadní části jejich těla nezbytné pro jejich rychlý a obratný pohyb.
I pro domácí kočky je důležité, aby byly schopné udržovat tyto svaly aktivními a silnými pro zajištění jejich celkové pohyblivosti a zdraví.

Pro podpoření tohoto pudu je tu pro kočičky škrabadlo, které nesmí chybět v žádné domácnosti, ve které se tyto kočičí šelmičky vyskytují. Škrabadlo je speciální zařízení, které slouží k uspokojení této přirozené potřeby koček. A které má hned několik výhod.

Ochrana nábytku
Poskytnutím vhodného škrabadla můžete zabránit tomu, aby kočky poškozovaly nábytek nebo stěny vašeho domu.

Fyzická aktivita
Škrabadla mohou být spojena s plošinami nebo místy pro lezení, což podporuje fyzickou aktivitu a zajišťuje kočkám zábavu. Podpořit to můžete i posypáním škrabadla šantou kočičí, což je bylinka, kterou kočky milují, a která jim poskytuje uvolnění a podpoří jejich smysly.

Stresová prevence
Škrabadlo může sloužit i jako místo, kam kočka může upírat svou energii, zejména v situacích, kdy je nervózní nebo má energie přebytek.

Celkově je důležité poskytnout kočce vhodné škrabadlo, které splňuje její potřeby a zároveň chrání váš domov před poškozením od jejích ostrých drápků. To pomáhá udržovat kočku šťastnou a zdravou.

kocka skrabe nabytek